En İyi Su Arıtma Cihazları ve Su Arıtma Filtresi Özellikleri Nelerdir? Kaç Su Filtresi Olmalı? İstanbul

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

su arıtma cihazı nedir özellikleri

En İyi Su Arıtma Cihazları ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Bilgiler ve Dikkat Edilecek Hususlar

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir? Özellikleri nelerdir?

Şebeke suları ve damacana suların, sağlığı tehdit eden bazı bileşenler barındırdıkları üzerine yapılan birçok çalışma bulunmaktadır. Bu alandaki çalışmaların sonuçları hızlı bir şekilde toplumun bilinç düzeyini arttırmaktadır.

Sağlıklı ve temiz suya doğal kaynaklardan ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Su arıtma cihazlarına olan ihtiyaç artık yadsınamaz hale gelmiştir. Böyle olunca da insanlar haklı olarak, en çok tercih edilen su arıtma cihazını merak ediyor ve en iyi su arıtma cihazı özellikleri neler olmalı diye sorgulamaya ve araştırmaya başlıyorlar.

su arıtma cihazı ve temiz çevre
su arıtma cihazı güvenli arıtma su

Su arıtma sistemleri kullanmaya karar verdiyseniz, su arıtma cihazının bazı özelliklere sahip olması gerektiğini bilmelisiniz. Peki, en iyi su arıtma cihazında bulunması gereken özellikler nelerdir? Şimdi bu özelliklere bakalım:

  • Su arıtma cihazının hayati öneme sahip bazı sertifikalara sahip olması ve bunu tarafsız bir kuruluştan aldığını belgelendirmesi gerekir. Aksi takdirde şebeke suyunu arıtıp sağlıklı su tükettiğinizi zannederek sağlığınızı tehlikeye sokacak başka zararlı maddelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Sertifikalardan bazıları CE, NFS, WQS, RoHS ISO 9001 gibi su arıtma cihazının üretiminde olması gereken sertifikalardır. Arıtma cihazı markaları, ürünlerinde bu sertifikaların olduğunu belirtilmelidir.
  • Su arıtma işlemi sonucunda elde edilen ürünle yani arıtma musluğundan akan kullanıma hazır suyla ilgili analiz sonuçları da çok önemlidir. Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan arıtma su analiz raporunun istenen kriterlere uygun olduğu belgelendirilmiş olmalıdır.
  • Hem tezgah üstü su arıtma cihazları hem de tezgah altı su arıtma cihazları, ev veya ofisinizde kullanacağınız mekana uygun özellikte tasarlanmış olmalıdır.
  • Arıtma cihazı, çağın gereksinimlerine uygun ve bulunduğu mekana güzellik katan modern bir tasarımda olmalıdır.

Eversky su arıtma cihazları bütün bu özelliklere ve daha fazlasına sahiptir. Yaptığı ARGE çalışmalarıyla Eversky su arıtma cihazları, en çok tercih edilen su arıtma cihazı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Eversky, bu gelişmeleri çok yakından takip ediyor ve geliştirdiği su arıtma cihazları ile kesin çözümler üretmeye çalışıyor ve su arıtma cihaz ve sebilleri konusunda sürekli kendisini geliştiriyor.

Woongjin Eversky

En iyi Su Arıtma Filtresi nasıl olmalı? En İyi Su Arıtma Cihazı kaç filtreli olmalı?

Su arıtma cihazı alacakların kafasını bu iki soru çok meşgul eder. En iyi su arıtma filtresi ve en iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalı sorularını cevaplamaya çalışalım.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki su artıma filtresi sayısının çok olması etkili bir su arıtma yapıldığı anlamına gelmemektedir. Piyasada su arıtma filtresi sayısı 8 olanı da 10 olanı da bulabilirsiniz ancak bu filtrelerin kalitesi ve yeterliliği çok önemlidir. En iyi su arıtma filtresi bağımsız kuruluşlarca denetlemesi yapılan ve uygunluk sertifikalarını alabilen filtre markalarıdır. Zaten cihazınızın su arıtma musluğundan akan suyun analizleri ve içim yumuşaklığı size yeterli veriyi sunacaktır.

Su artıma filtresi sayısına gelince, filtre sayısından çok filtrelerin suyu hangi aşamalardan geçirdiği daha önemlidir. Filtre sayısını arttırarak etkili bir su arıtma işlemi yapmak mümkün değildir. Sağlıklı bir arıtma yapabilmek için doğru filtre özelliklerinin doğru sayıda kullanılması gerekmektedir.

Eversky su arıtma cihazları; tortu filtresi, ön karbon kompleks filtre, ters osmoz membran filtre ve son karbon kompleks filtre olmak üzere dört adet su arıtma filtresi kullanmaktadır. Japon Kuraray patentine sahip olan su arıtma filtreleri, şebeke suyunu yedi aşamalı bir arıtmadan geçirerek mineral açısından zengin, yüksek pH seviyesinde, sağlıklı ve temiz su elde eder. Siz de bu gelişmiş filtre teknolojisinin sunduğu ayrıcalıklı içme suyunu tüketmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Doktorların tavsiye ettiği Su Arıtma Cihazı nasıl olmalı?

Sağlık su konusunda yapılan araştırmalar, içme suyunun bazı özelliklere sahip olması gerektiğini vurgulamaktadır. Doktorların da içme suyundan bulaşan hastalıkların önüne geçmenin yanında vücudun mineral ve sıvı ihtiyacını da karşılayacak özellikte olan suların içilmesini tavsiye ettikleri görülmektedir. Şebeke sularının bu yeterliliğe sahip olmadığı açıktır. Damacana suları da dolum, ambalaj ve depolama gibi sorunlar nedeniyle bu özellikleri taşıma konusunda oldukça yetersizdir.

Geriye sağlıklı su imkanı sunabilecek uygun özelliklere sahip olan su arıtma cihazları kalmaktadır. Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazının, öncelikli olarak hastalık yapan her türlü zararlı mikro organizmaları, bakterileri, ağır metalleri ve klor kalıntılarını ayrıştıran bir filtrasyon sistemine sahip olması gerekir. Diğer bir önemli husus da su arıtma işleminden sonra elde edilen suyun, faydalı mineraller açısından zengin ve vücudun alkali dengesini sağlayacak şekilde yüksek pH seviyesinde olması gerekir.

Eversky su arıtma cihazları, doktorların tavsiye ettiği su artıma cihazı özelliklerini tam anlamıyla karşılar.

Su Arıtma Cihazı ne kadar yer kaplar?

Su arıtma cihazlarının ölçüleri ve tasarımlarının nasıl olacağı çok önemli bir husustur. Kullanıcılar genellikle tezgah altı su artıma cihazlarını veya tezgah üstü su artıma cihazlarını koyacak yer sorunu yaşarlar. Bazen arıtmalı su sebili için de uygun yer bulmak zor olmaktadır. Her firmanın ürünleri farklı ölçülerde yapılır ve kapladığı alan da değişiklik gösterir.

Eversky su arıtma cihazları, şık ve zarif tasarımları sayesinde ister tezgah altı su arıtma cihazları isterse tezgah üstü su artıma cihazları modellerinde olsun optimum boyut tasarımlarına sahiptir. Su arıtmalı sebil ürünlerimizden Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili çeşitleri de mekanlarınız için en uygun ölçülere sahiptir. Su artıma cihazlarımız, ev ve ofislerinizi daraltmaz aksine kullanıldığı mekana zarafet katar. Eversky su arıtma cihazlarının ölçülerini, ürünlerimizin inceleme bölümünde bulabilirsiniz.

Eversky Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazı avantajları nelerdir?

Tezgah üstü su arıtma cihazları, genelde sadece şebeke suyunu arıtarak herhangi bir ısıtma veya soğutma işlemi yapmadan çalışır. Eversky tezgah üstü su artıma cihazı ise emniyetli bir şekilde, ister 96 derece ister 4 derece ya da oda sıcaklığında su verme özelliğine sahiptir. Böylece arıtılmış suyunuzu anında çay, kahve ve yemek yapımında kullanabilirsiniz. İstediğiniz sıcaklıkta içme suyunu hemen alabilirsiniz. Ayrıca harici bir su ısıtıcı veya soğutucu kullanmak zorunda kalmazsınız.

Eversky Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı avantajları nelerdir?

Tezgah altı su arıtma cihazlarının birçoğu pompa kullanır ve elektrik sarfiyatına sebep olur. Ayrıca bu ürün çeşidinde yer tasarrufu sağlayan dekoratif ürün bulmak çok zordur.

Eversky tezgah altı su arıtma cihazları ise şebeke basıncıyla çalışır ve elektrik kullanmaz. Herhangi bir motor kullanımına ihtiyaç duymadığı için tamamen sessizdir. Gelişmiş su artıma filtreleri ile tesisatta bulunan su basıncıyla arıtma işlemini gerçekleştirir. Özel dizaynı sayesinde tezgah altındaki yerinizi daraltmaz. 8 literlik su tankı ile ister evinizde ister ofisinizde tüm içme suyu ihtiyacınızı karşılar.

Su Arıtma Cihazı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Su Arıtma Cihazları ömrü ne kadar?

Su arıtma cihazlarını doğru kullanım ve su arıtma filtrelerinin zamanında değiştirilmesi ile 12 yıla kadar sorunsuz kullanabilirsiniz. Kullanıma bağlı olarak bu süre daha da uzayabilir.

Takıldıktan hemen sonra Su Arıtma Cihazından çıkan su içilir mi?

Su arıtma cihazı montaj işleminden hemen sonra kullanıma hazırdır. Arıtmadan çıkan suyu içmeden önce, sistemin temizlenmesi için bir miktar suyun su arıtma sisteminden geçmesi gerekir. Filtrasyondan geçen suyun 10 dakika kadar boşa akıtılması bu işlem için yeterlidir. Bu sayede hem su arıtma tankı hem de filtre ve borular temizlenmiş olur. Sonrasında suyunuzu güvenle içebilirsiniz.

Su arıtma cihazınızın periyodik bakımı yapıldığında ve su arıtma filtresi değiştiğinde de yukarıdaki prosedürün aynı şekilde uygulanması gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazı atık su kısıtlayıcı ne işe yarar?

Su arıtma cihazında bulunan ters osmoz membran filtre çok hassas bir ayrıştırma yapmaktadır. Bu su filtresinin işlevini gerçekleştirebilmesi için sistem içinde belli bir su basıncının oluşması gerekir. İstenen basıncın sağlanması için su arıtma cihazı atık su kısıtlayıcı kullanılmaktadır.

Su Arıtma Cihazından çıkan atık su kullanılır mı?

Sağlıklı ve temiz suyun elde edilebilmesi için ayrıştırılan zararlı maddelerin atık su ile birlikte atılması gerekir. Su arıtma cihazından çıkan atık suyun içilmesi sağlık açısından zararlı olsa da başka amaçlarla elbette kullanılabilir. Atık suları temizlik amaçlı veya bahçe bitkilerini sulamada kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı sürekli atık su üretir mi?

Su arıtıcıları, temiz su üretirken bir miktar atık su ortaya çıkar. Bu ayrıştırma sisteminden kaynaklanan doğal bir durumdur. Ancak, siz temiz su kullandıkça atık su üretilir. İçiniz rahat olsun, arıtma cihazı sürekli atık su üreterek israfa yol açan bir cihaz değildir.

Su Arıtma Tankının ömrü ne kadar?

Eversky su arıtma tankı, bakteri oluşumuna karşı etkili ve koku önleme özelliğine sahip birinci kalite çelik malzemeden üretilmiştir. Su tankının kullanım ömrü 12 yıl ve üzeridir. Su arıtma cihazının kullanım koşullarına dikkat edilmesi ve cihazın su tankı temizleme modunun kullanılması halinde, su arıtma tankı uzun yıllar temiz ve güvenli bir kullanım imkanına sahiptir.

Su Arıtma Cihazı ne kadar sürede dolar?

Arıtma cihazlarında kullanılan su arıtma tankı kapasitesine göre su artıma cihazı dolum süresi değişmektedir. Dolum süresi 45 dakika ile 120 dakika arasında değişebilir.

Su Artıma Cihazı ses yapar mı?

Su arıtma cihazlarının motorlu modellerinde rahatsız edici bir ses duyulması mümkündür. Eversky su arıtma cihazları elektrikli motor kullanmayıp şebeke suyunun basıncı ile çalıştığından rahatsız edici bir ses yapmaz.

Su Arıtma Tankında bekleyen suda bakteri oluşur mu?

Bakteri oluşumu tamamıyla su arıtma tankının yapıldığı malzemenin kalitesi ile ilgilidir. Çünkü doğru şekilde arıtılmış olan su zararlı mikro organizmalardan arındırıldığı için bakteri oluşumuna karşı kurunmuş durumdadır. Standartlara uygun olmayan su arıtma tanklarında ise bakteri ve koku oluşumu söz konusudur. Bu yüzden siz de bakteri ve koku oluşumuna karşı etkili tanklara sahip olan Eversky su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için ürünler sayfamızı ziyaret edin.

Su Arıtma Cihazı neden su kaçırır?

Yanlış montaj sebebi ile ve kalitesiz su artıma cihazı kullanımı sonucu cihazda su kaçırma sorunu yaşanması muhtemeldir. Arıtma cihazlarının filtre ve tank bağlantı borularının montajı, uzman servis elemanları tarafından titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde ev veya ofisinizde hiç istenmeyen su baskınları yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için Eversky su arıtma cihazlarından birisini alabilirsiniz. Uzman servis kiplerimiz tarafından montajı yapılan artıma cihazınızı uzun yıllar su kaçak sorunu yaşamadan kullanırsınız.


İlginizi Çekebilecek Ürünler