En İyi Su Arıtma Cihazı ve Su Arıtma Filtresi Nasıl Seçilir? Su Kirliliği ve Su Arıtmanın Önemi

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

en iyi su arıtma cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazları ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Bilgiler - Su Kirliliği ve Su Arıtma Cihazları

Türkiye, temiz içilebilir su kaynakları yönünden maalesef zengin bir ülke değil. Üstelik ülkemiz her geçen yıl artan tüketimi ile su fakiri olma yolunda hızla ilerliyor. 2020’de kişi başına düşen yıllık su miktarı 1346 metreküp iken 2040 yılında 1116 metreküp, 2050’li yıllarda ise 1069 metreküp olacağı öngörülüyor. Bu seviye ise kıtlık ve kuraklık olarak tanımlanıyor.

Hızlı sanayileşme, yüksek nüfus artış hızı ve şehirleşme, su ihtiyacını sürekli arttırırken önemli bir sorun daha karşımıza çıkıyor. Kişi başına düşen su miktarı hızlı bir şekilde düşerken sağlıklı içme suyuna erişilebilirlik her geçen gün daha da zorlaşıyor. Sağlıklı su için su arıtma cihazlarının önemi her geçen gün artıyor.

güvenli su arıtma cihazı
su arıtma cihazı arıtma su

Mesele sağlık olunca, birçok şehirde evlerimizde kullandığımız şebeke sularını içme konusunda tereddüt yaşıyoruz. Şehirlerin şebeke sularının rahatlıkla içilebilir, sağlıklı sular olduğunu söylemek çok zordur. Paketlenmiş suların da maalesef gönül rahatlığıyla tüketilebileceğini söyleyemiyoruz. Bunun en önemli sebebi de paketlenmiş hazır suların, yapılan denetimler sonucu yayınlanan analiz sonuçlarının bu sulara güven sorununu ortaya çıkarmasıdır. Eversky su arıtma cihazları, güven sorununu ortadan kaldırarak sizin için anında sağlıklı, temiz ve taze içme suyu sunuyor.

Eversky, bu gelişmeleri çok yakından takip ediyor ve geliştirdiği su arıtma cihazları ile kesin çözümler üretmeye çalışıyor ve su arıtma cihaz ve sebilleri konusunda sürekli kendisini geliştiriyor.

Woongjin Eversky

En İyi Su Arıtma Cihazları ve filtrelerini seçerken nelere dikkat etmeli?

 • Su arıtma sistemlerinin sağlıklı su üretimi için yerli sertifikalara sahip olup olmadığına bakmalısınız.
 • Güvenilir bir üreticiyi tercih etmelisiniz.
 • Kullanılan su arıtma filtre fiyatlarını mutlaka hesaba katmalısınız.
 • Su arıtma filtresi tedarik ve teknik servis gibi satış sonrası desteğin yeterliliğini mutlaka sorun.
 • Mutfak veya ofisinizde ihtiyaçlarınızı çok iyi analiz etmelisiniz, seçtiğiniz marka ve modelin ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun.
 • Tercih edeceğiniz su arıtma cihazınızı tasarım ve ergonomisinin, kullanım mekanı ve amacınıza uygun olmasına dikkat edin.

Niçin Su Arıtma Cihazı kullanmalıyım?

Günümüzde sağlıklı su tüketmek için su arıtma cihazı kullanmak, bir ihtiyaç olarak kabul görmeye başladı. Bunun sebebi ise arıtma sistemlerinin, kullanıcıları sağlıklı suyla buluşturmasının yanında birçok kolaylık ve avantajı da beraberinde getirmesidir. Bunları sayacak olursak:

 • Hazır su olarak bilinen damacana suların, her seferinde sipariş edilmesi gerekir. Bu hazır sulara istediğiniz her an ulaşamazsınız ve sık sık mağduriyet yaşarsınız. Sipariş saatini geçirdiğiniz gün susuz kaldınız demektir.
 • Hazır suların kalitesine güvenmeniz çok zordur. Evde su arıtma cihazı kullanarak elde ettiğiniz sudan daha kaliteli bir suyun üretimini yapan hazır su firması bulmak neredeyse imkansızdır.
 • Hazır suların da birtakım arıtma işlemlerinden geçerek dolumunun yapıldığını unutmayın.
 • Damacana suların nakliye ve depolamasında gereken hijyen kurallarına ne kadar uyulduğu şüphelidir. Damacanaların depolama sıcaklığı uygun aralıkta olmadığında suya zararlı kimyasalların karışması hızlanmaktadır.
 • Hazır suların paketlemesinde kullanılan polikarbonat ambalaj malzemesi, sağlık açısından birtakım riskler barındırır.
 • Hazır sular dolum öncesi su arıtma sistemlerinden geçmektedir, ancak doldurulduğu damacananın malzemesi, depolama sorunları ve bekleme süreleri nedeniyle suyun kalitesi düşmektedir.
 • Dünyadaki atık miktarının %10’unu plastik atıklar oluşturmaktadır. Su arıtma cihazı kullanarak çevreye verilen zararın önlenmesine katkıda bulunmuş olursunuz.
 • Paketlenmiş sular, markası ne olursa olsun size Eversky su arıtma cihazının sunacağı tazelikte içme suyu veremez.

Çevre Kirliliği ve Su Arıtmanın Önemi

Öte yandan yaşadığımız yerleşim yerinde eskiden beri kaynak suyu olarak kullanılan çeşmelere yönelmek de riskli. Çevre kirliliğinin hızla artması ve daha geniş coğrafyaları tehdit eder hale gelmesi bu suların kirlenmesine sebep olmuştur. Çevre kirliliği, yıllardan beri sağlıklı diye kullanılan bir kaynak suyunun zaman içerisinde kirlenmesine sebep olmaktadır. Kaynak sularının çoğunun analizi de yapılmadan kullanılmakta, analiz yapıldığında ise sanıldığının aksine zararlı bileşenlere sahip olduğu ortaya çıkabilmektedir.

Bu durumda su arıtma cihazları güvenle tüketebileceğiniz sağlıklı suya erişimde çok önemli bir alternatiftir. Eversky su arıtma cihazları, son teknoloji ürünleri ile kesintisiz, temiz ve sağlıklı su ihtiyacınızı karşılıyor.

Su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar nelerdir? Su Arıtma koruma sağlar mı?

Halk sağlığının korunması çok önemlidir. Bu görev, kamu sağlık kuruluşları tarafından yürütülmektedir. Su kirliliği ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar da öncelikli olarak tedbir alınması gereken hususlardandır. Su kirliliğinin sebep olduğu hastalıklar, tedbir alınmazsa ciddi sağlık sorunlarına hatta salgınlara neden olabilmektedir.

İçme sularından hatta sebze ve meyve yıkadığınız sulardan dahi bulaşabilecek birçok hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıklar arasında öncelikle şunlar sayılabilir:

 • Tifüs, kolera, dizanteri, salmonella gibi bakteri kaynaklı hastalıklar.
 • Hepatit A, polyomavirus, norovirüs ve rotavirüs gibi virüs kaynaklı hastalıklar.
 • Giardiasis, amoebiasis gibi parazit kaynaklı hastalıklar.
 • Ağır metaller ve kanserojen maddelerin sebep olduğu hastalıklar.

Eversky su arıtma cihazlarında kullanılan hassas su filtreleri ise sizi su kirliliğinden kaynaklı bu hastalıklardan korumak için yeterlidir.

Su Arıtma Cihazları su kirliliğini giderir mi?

Suda bulunan fiziksel, kimyasal ve mikrobiyal kirliliğin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğuna yukarıdaki başlıklarda değinmeye çalıştık. Su kirliliğinin ulaştığı boyut, meyve sebze yıkarken bile iki kere düşünmemizi gerektirecek haldedir.

Piyasada birçok su arıtma cihazı bulunur fakat bunların hepsi su kirliliğini gidermede etkili değildir. Eversky su arıtma cihazlarından Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili su kirliliğini gidermede etkinliğini kanıtlamıştır ve gerekli sertifikalara sahiptir. Eversky su arıtma cihazları, son teknoloji membran su filtresi ile hastalıklara neden olan su kirliliğinin çözümünü evlerinize ve iş yerlerinize getirerek size gönül rahatlığı ile su tüketme olanağı sunar.


İlginizi Çekebilecek Ürünler