Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi, Fiyatları ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi, Fiyatları ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazları, zahmetsiz bir şekilde sağlıklı ve temiz suya ulaşma imkanı sunar. Günümüzde her ev ve iş yerinin vazgeçilmezi haline gelen su arıtma cihazlarının belli aralıklarla su arıtma filtre değişiminin yapılması gerekir. Bu işlem her bardakta sağlıklı ve temiz suyun garanti edilmesi için çok önemlidir. Su arıtma cihazını uzun süre güvenle kullanmanız su arıtma filtre seti değişimlerinin düzenli olarak yapılmasına bağlıdır. Şimdi su arıtma filtre değişimi hakkında bilinmesi gerekenlere değinelim.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Neden Önemli?

Su arıtma cihazları filtreler sayesinde suda bulunan zararlı maddeleri temizler ve suyun sağlıklı ve temiz omasını sağlar. Bu cihazlar çeşitli özelliklerde su arıtma filtreleri kullanarak suyu temizler. Su arıtma filtre değişimi, sağlığınızı korumak, her yudumda lezzetli su tüketmeye devam etmek, su arıtma cihazından aynı kalitede ve verimde su alabilmek için önemlidir. Her su arıtma filtresinin belli bir süre veya litre bazında ömrü bulunur. Üretici talimatlarına uygun bir şekilde su arıtma filtre değişiminin yapılması çok önemlidir.

Su Arıtma Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Eversky su arıtma cihazı modellerinden birini kullanıyorsanız su arıtma filtre değişimini hem yetkili Eversky Servisi aracılığı ile hem de kendiniz yapabilirsiniz. Eversky su arıtma filtreleri kolay değişim özellikleri sayesinde siz de yapabilirsiniz. Su arıtma filtre değişimini kendiniz yapacaksanız şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle cihazı kapatın ve su girişini kesin.
  • Su arıtma filtrelerinin orijinal ürünler olduğundan emin olun.
  • Filtreleri saat yönünün tersine çevirerek yerlerinden çıkarın.
  • Orijinal su arıtma filtrelerinin koruyucu kapaklarını çıkarın.
  • Su arıtma filtresini, renk ve üzerindeki numaralara uygun yerlere talimattaki sıraya göre saat yönünde çevirerek takın.

Su Arıtma Filtre Sıralaması Neden Önemli?

Su arıtma filtre sıralamasının doğru olması su arıtma cihazının sağlıklı ve temiz su vermesi için önemlidir. Hangi marka su arıtma cihazı kullanıyor olursanız olun filtrelerin genel bir sıralaması bulunur. Su arıtma sistemlerinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte filtre özellikleri ve kaliteleri değişse de sıralamanın genel mantığı hemen hemen aynıdır. Eversky, gelişmiş su arıtma filtre sıralaması şu şekildedir:

  • Ön Karbon Filtre: Suda bulunan kum, toprak, klor gibi parçacıkları temizler. Suyun nefasetine zarar veren kötü kokuyu temizler.
  • Membran Filtre: Sudaki ağır metalleri, mikroorganizmaları ve bakterileri temizler.
  • Son Karbon Filtre: İçindeki Hindistan cevizi kabuğu özü suyun tadını iyileştirir.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Zor mu?

Su arıtma cihazları, bağlantı noktaları ve filtre sistemleri açısından bir bütündür ve estetik görünümün yanında kullanım kolaylığı sunan ergonomik ergonomik bir tasarıma da sahip olması gerekir. Bazı arıtma cihazlarında filtre değişimi gerçekten zordur ve her seferinde servis çağırmak zorunda kalırsınız. Eversky su arıtma cihazlarında ise kullanım kolaylığı sunan ergonomik tasarım sayesinde su arıtma filtre değişimi çok kolaydır.

Su Arıtma Filtre Değişimi Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Su arıtma filtrelerinin değişim aralıkları cihazın marka, model ve filtre özelliklerine göre değişir. Filtre değişiminin üretici firmanın önerdiği aralıklarla yapılması gerekir. Piyasada bulunan su arıtma filtreleri özelliklerine göre 6 ay ila 24 ay arasında değiştirilir. Eversky gelişmiş su arıtma filtreleri ise; Ön Karbon Filtre 8 ay, Son Karbon Filtre 20 ay ve Membran Filtre ise 24 ayda bir değiştirilir.

Su Arıtma Filtre Değişim Süreleri Neden Farklı?

Filtreler, suda bulunan zararlı madde türlerini dizilim ve işlevleri açısından kademe kademe temizler. Örneğin, Eversky Ön Karbon Filtre sudaki nispeten kaba parçacıkları süzdüğü için diğer filtrelere göre ömrünü daha erken doldurur. Bu sebeple daha erken değiştirilmesi gerekir. Membran Filtre ve Son Karbon Filtre ise mikro düzeydeki zararlı maddeleri süzdüğü için daha uzun ömürlü olmaktadır.

Su Arıtma Filtre Değişimi Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

Su arıtma filtre değişimi fiyatları konusunda bir çok kullanıcı markalar arasında fiyat aralığının çok fazla olduğunu düşünmektedir. Bunun sebebi ise su arıtma filtreleri arasındaki kalite farkıdır. Su arıtma cihazı kullanıcılarına önerimiz her zaman kaliteli ve güvenilir bir marka ile çalışmaları ve o markanın orijinal su arıtma filtrelerini tercih etmeleri yönünde olacaktır. Eversky su arıtma filtre değişimi fiyatları 8 Aylık Su Arıtma Filtre Seti, 16 Aylık Su Arıtma Filtre Seti ve 24 Aylık Su Arıtma Filtre Seti olarak faklı fiyatlara sahiptir. İlgili linkler üzerinden güncel filtre fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtresini Zamanında Değiştirmezsem Ne Olur?

İçtiğiniz suyun sizin ve sevdikleriniz için aynı kalitede temini için su arıtma cihazı filtresi değişimini zamanında yapmalısınız. Su filtresini zamanında değiştirmediğiniz takdirde su arıtma cihazı performansında düşüş olur. Zamanında değiştirilmeyen su arıtma filtreleri zararlı maddeleri tam olarak süzemez, sağlığa zararlı mikro parçacık, bakteri ve kimyasalların içme suyuna karışma ihtimali ortaya çıkar. Bunun sonucu olarak ishal, gıda zehirlenmesi veya ciddi rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Ayrıca suyun tat ve kokusu da bozulabilir. Bu sebeple su arıtma filtrelerinin düzenli olarak değiştirilmesi zaruridir.

Eversky su arıtma cihazlarından Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili ve Modern Arıtmalı Su Sebili çeşitleri ve Su Arıtma Filtre Setleri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Ürünler