Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır? Neden Eversky Su Arıtma Cihazı Almalıyım? Su Arıtma Cihazı Fiyatları İstanbul

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

Su arıtma cihazı filtreleri membran-karbon filtreler

Su Arıtma Cihazları ve Su Arıtma Filtreleri Hakkında Bilgiler

Su Arıtma Cihazı nedir? Nasıl çalışır?

Su arıtma cihazları, doğrudan tüketimi sağlık açısından uygun olmayan sulardaki fiziki ve kimyasal zararlı parçacıkları ayırarak suyu mineral açısından zenginleştiren, pH seviyesini yükselten ve suya yumuşak bir içim özelliği kazandıran sistemlerdir.

Su arıtma sistemleri, şebeke suyunu birtakım filtrelerden geçirerek içime uygun hale getirir. Eversky su arıtma cihazları suyu temelde dört filtre kullanarak arıtma işlemini yapar. Bunlar tortu filtresi, ön karbon kompleks filtre, ters osmoz membran filtre ve son karbon kompleks filtredir.

su arıtma filtresi çeşitleri
su artıma filtrelerinin sağladığı rahatlık-su arıtma cihazları

Tortu filtresi: Su arıtmanın ilk aşamasında yer alan tortu filtresi şebeke suyunda olan kum, toprak, pas kalıntısı gibi parçacıkları tutar. Suyu ön arıtmadan geçirerek sonraki filtrelerin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

Ön karbon kompleks filtre: Suyun içerisindeki klorun, herhangi bir atıktan toprağa karışan zararlı kimyasalların veya zirai ilaçların kalıntılarını temizler. Sağlığa zararlı kimyasalların temizlenmesinin yanında klorun temizlenmesi de büyük önem arz etmektedir. Klorun, suyu dezenfekte etme özelliği olsa da uzun vadede hem sağlığa zararlı hem de suyun tadı ve kokusunu bozan etkileri ortaya çıkmaktadır. Klor, içtiğiniz suyun tadını bozduğu gibi çay, kahve veya yemek yapımında da tat ve koku bozukluklarına sebep olur. Bu sebeple içme suyunda klor kalıntısı olması istenmeyen bir durumdur.

Ters osmoz membran filtre: Hassas membran filtre, şebeke suyundaki kireç, bakteriler, mikroorganizmalar ve suda çözünmüş halde bulunan zararlı bütün bileşenlerin arıtılmasını sağlar. Basınç altında yapılan bu arıtmada suda bulunan faydalı minerallerin korunması sağlanır.

Son karbon kompleks filtre: Suda bulunan toksik maddelerin ayrıştırılmasını sağlar. Suyun tat ve kokusunu düzenleyerek suya yumuşak içim özelliği kazandırır.

Eversky su arıtma cihazı kullanarak elde ettiğiniz, pH seviyesi arttırılmış, fiziksel ve kimyasal bütün zararlı mikro parçacıklardan arındırılmış suyu, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Siz de Eversky su arıtma cihazları sayesinde güvenle, günlük su ihtiyacınızı karşılayacak miktarda su tüketin, çay, kahve ve yemeklerinizin lezzetine lezzet katın.

Klorun, suyu dezenfekte etme özelliği olsa da uzun vadede hem sağlığa zararlı hem de suyun tadı ve kokusunu bozan etkileri ortaya çıkmaktadır. Klor, içtiğiniz suyun tadını bozduğu gibi çay, kahve veya yemek yapımında da tat ve koku bozukluklarına sebep olur. Bu sebeple içme suyunda klor kalıntısı olması istenmeyen bir durumdur.

Woongjin Eversky

Eversky Su Arıtma Cihazı çeşitleri nelerdir?

Eversky su arıtma cihazları, Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, Modern Sebil Tipi Su Arıtma Cihazı (Arıtmalı Su Sebili) ve Yeni Nesil Sebil Tipi Su Arıtma Cihazı (Arıtmalı Su Sebili) olmak üzere üç çeşittir. Su arıtma cihazları kullanım özellikleri ve kapasitelerine göre farklı modellerde tasarlanmıştır. Bütün modellerimiz, çevreye duyarlı, plastik atıkları azaltmaya yönelik, estetik ve aynı zamanda dekoratif ürünlerdir.

Neden Eversky Su Arıtma Cihazını tercih etmeliyim?

  • Eversky, otuz yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve yenilikçi tasarımları ile su arıtma cihazlarına farklı bir bakış açısı getiren, diğer üreticiler tarafından takip edilen öncü bir firmadır.
  • Çevreye duyarlı projeleri ve ürünleri ile plastik atıkların azaltılmasına yaptığı katkılarla yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı arzu etmektedir.
  • Su artıma cihazlarının tasarımları modern dünya ve insan ihtiyaçlarına göre yapılır.
  • Ev veya ofiste ihtiyaç duyduğunuz su arıtma cihazını Eversky modelleri arasında kolayca bulabilirsiniz.
  • Tüm su arıtma çeşitleri ve modelleri CE, NSF, WQS, RoHS ISO 9001 gibi uluslararası sertifikalara sahiptir.
  • Su arıtma cihazlarında, su arıtma filtrelerinde ve su arıtma tankı üretiminde kullanılan materyaller bakteri oluşumuna izin vermez ve bütün ürünler yüksek hijyen koşullarında size sunulur.
  • Su arıtma filtresi temini ve değişim zamanının takibi ile uğraşmazsınız. Everservis sayesinde cihazınızın su arıtma filtresi zamanında değiştirilir.
  • Eversky su arıtma cihazları, size sağlıklı içme suyu sunmanın yanında eşsiz bir tasarım ve şıklığa sahiptir. Bu yönüyle su arıtma cihazınız mutfak ve ofisinizin vazgeçilmez aksesuarı halini alır.
  • Eversky su arıtma cihazından, her ihtiyaç duyduğunuzda sıcak, soğuk ve oda sıcaklığında içme suyunu anında alırsınız.

Paketlenmiş sulardaki tehlike nedir?

Sağlık Banlığı, 2016 yılında yaptığı değişiklik ile daha önce 3 yıl olan su damacanalarının kullanım süresini 5 yıla çıkarmıştır. Bakanlık bu süre içerisinde bir damacananın en fazla 75 kez dolumunun yapılabileceğini belirtmiştir.

Polikarbonat malzemeden üretilen damacananın defalarca dezenfekte işleminden geçmesi sonrası yıpranacağı ve üretilen malzemeden mikro parçacık ve kimyasalların içindeki suya geçme olasılığı her dolumda artar. Ayrıca güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan paketlenmiş sular, ambalajında bulunan kimyasalların çözünerek suya karışması sonrası sağlığımızı tehdit eder hele gelir. Damacana yapımında ham madde olarak kullanılan polikarbonatın mukavemetini arttırmak amacıyla kimyasal bir ürün olan BPA kullanılır. BPA’dan kaynaklı sağlığa zararlı kimyasallar da zamanla suya karışır.

BPA (Bisphenol A) nedir? Zararları nelerdir?

Bisfenol A (BPA), birçok plastik malzemenin üretiminde kullanılan kimyasal bir katkı maddesidir. Günümüzde ambalaj üretiminde yaygın olarak kullanılan polikarbonatın içerisine BPA eklenmesi ile üretilen malzemelerin ömrü ve dayanıklılığı arttırılmaya çalışılmaktadır. BPA su damacanalarının üretiminde de kullanılır.

Ülkemiz AB ile aynı anda BPA’nın bebek beslenme ürünlerinde kullanımını yasaklamıştır. Ancak paketlenmiş su ve birçok gıda ambalajında bu maddenin kullanımına devam ediliyor.

BPA’nin endokrin sistemine zarar verdiği ve hormonal yapıyı bozucu etkiye sahip olduğu bilinir. Yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki bu maddenin zararları arasında, cinsel işlev bozuklukları, kısırlık, obezite gibi hastalıklar başta gelir. Ayrıca günümüzün en çok yaşanan sorunlarından olan çocuklarda erken yaşta ergenliğe girme, büyüme ve davranış bozukluklarının artmasını da BPA kullanımına bağlayan çalışmalar vardır. Yapılan çalışmalarda, içme sularının damacanalarda uzun süre beklemesi halinde BPA’nın suya geçtiği tespit edilmiştir.

Eversky su arıtma cihazı kullanarak sizin ve çocuklarınızın sağlığını bu önemli tehditten koruyabilirsiniz.

NSF (National Sanitation Foundation) Ulusal Hijyen Vakfı onayının önemi nedir?

Uluslararası bir kuruluş olan NSF, 1944 yılından beri yaptığı bağımsız denetimlerle gıda ve su ürünlerinin belli bir standartta üretilerek insan sağlığının korunmasını amaçlayan bir kuruluştur. NSF, hemen hemen bütün ülkelerde geçerli olan bir sertifika sistemine sahiptir.

Su arıtma cihazları üreten firmalar, üretimde halk sağlığını tehdit eden bir malzeme kullanmadıklarını bu sertifika ile ispat ederler. Eversky su arıtma cihazları da NFS sertifikasına sahiptir.

Ters Osmoz (Reverse osmosis) sistem nedir?

Membran filtre sisteminde gerçekleşen bu işlemde, şebeke suyu basınç altında yarı geçirgen membran zardan geçerek içerisindeki mikro düzeydeki zararlı parçalardan ayrıştırılır. Su arıtma cihazlarında ters osmoz arıtma sistemi sudaki ağır metallerin de temizlenmesini sağlar. Ters osmoz yöntemi gıda ve meşrubat üretiminde, eczacılık ve tıp gibi alanlarda kullanılan güvenilir bir yöntemdir.

PH değeri nedir? Su Arıtma Cihazları pH değerini nasıl etkiler?

PH değeri herhangi bir çözeltinin asidik mi bazik mi olduğunu belirlememizi sağlar. PH değeri 0 ile 14 arasında gösterilir. Bir litre çözelti içerisinde bulunan hidrojen iyonları değeri 7’den 14’e yaklaştıkça bazik yani alkali özelliği artar. Hidrojen iyonlarının değeri 7’den 0’a doğru gittikçe çözeltinin asidik özelliği artar. 7 değeri ise nötr kabul edilir.

Özellikle beslenme şeklimiz yani asidik gıdaların çokça tüketilmesi, vücudumuzun asit oranını yükselterek pH değerini düşürür. Sürekli yorgun hissetme, hazımsızlık, vücut lekeleri ve düzensiz şeker seviyesi gibi belirtiler vücudumuzun asit seviyesinin yükselmesinden kaynaklanabilir.

Sağlık açısından faydalı bulunan ve içimi yumuşak olarak kabul edilen içme sularının 7.2 – 8.5 arası pH seviyesinde olması uygun görülür. Eversky su arıtma cihazları, size ihtiyacınız olan mineralleri kazandırmakla birlikte ve vücudunuzun pH seviyesini dengeleyerek sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.

Kaynatarak Su Arıtma yapılır mı?

Kaynama noktası olan 100 dereceye ulaşan suyun, patojen mikro organizmalardan temizleneceği doğrudur. Ancak kaynatılmış suyun, iyi bir su arıtıcısından çıkan su kalitesinde olacağı yanlıştır. Suyu kaynatarak sudaki zararlı kimyasallardan kurtulmanız maalesef mümkün değil.

Konunun uzmanlarına göre kaynatılmış sudaki faydalı mineraller dibe çökeceğinden mineral açısından fakir bir su elde edilmiş olur. Kısacası kaynatma yöntemi ile su arıtılmış olmaz. Ayrıca kaynatılmış suyun içimi, tadı ve kokusu da tüketim açısından pek cazip değildir. Şebeke suyunu, mineral açısından zengin bir şekilde sadece su arıtma cihazları arıtabilir.


Sık Sorulan Sorular

Eversky Su Arıtma Cihazı Fiyatları ne kadar?

Eversky su arıtma cihazlarının fiyatları çeşit ve modellerine göre değişmektedir. Eversky Su arıtma cihazı modellerinden Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili ürünlerimizi inceleyebilir ve fiyatları sitemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Eversky su arıtma cihazlarına abonelik yöntemi sahip olabildiğiniz için abonelik süresine de göre su arıtıcı fiyatları değişebilir.

Bizimle iletişime geçerek size sunulan seçenekler üzerinden uygun olan su arıtma cihazı fiyatını öğrenebilir veya e-ticaret sitemizden direkt satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının servis bakım ücreti ne kadar?

Abonelik sözleşmesi kapsamında periyodik bakımlar için sizden ekstra bir bakım ücreti talep edilmez. Kullandığınız Eversky su arıtma cihazı modelinin bakım periyoduna göre teknik servis ekibimiz tarafından tüm filtre değişim ve bakım işlemleri ücretsiz yapılır.

Su Arıtma Filtresini kendim değiştirebilir miyim?

Su arıtma cihazının kullanımı için yapılan sözleşmeyi yenilediğiniz sürece, su arıtma filtresi değişimi periyodik olarak servis aracılığı ile ücretsiz olarak yapılmaktadır. Abonelik süresi sonunda sözleşmenizi yenilemek istemediğinizde su arıtma cihazınızın filtrelerini kendiniz temin ederek değişimini yapabilirsiniz.

Taşınma durumunda Su Arıtma Cihazına servis desteği var mı?

Eversky su arıtma sistemlerinden birine sahipseniz ev veya ofisinizin taşınması ya da cihazın yerinin değiştirilme ihtiyacı durumunda servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Taşınma veya cihaz yer değiştirme gibi ek işlemler için abonelerimizden servis ücreti talep edilebilir.


İlginizi Çekebilecek Ürünler