Su Arıtma Cihazı ve Su İçmenin Faydaları Nelerdir? Su İçmek Zayıflatır mı? İstanbul

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

Su arıtma cihazı faydaları

Su Arıtma Cihazları ve Su İçmenin Faydaları Nelerdir? Su İçmek Zayıflatır mı? Günlük Su İhtiyacını Hesaplama Yöntemi İstanbul

Eversky Su Arıtma Cihazı ile gelen sağlık

Teknolojik ve bilimsel çalışmalarla birlikte doğaya bırakılan atıklar her geçen gün artmaktadır. Çevre kirliliği ve temiz su kaynaklarının azalması, dünya gündeminden hiç eksik olmasa da gerekli ve yeterli önlemler alınabiliyor mu? sorusu her zaman akıllardadır. Ulusal ve uluslararası birçok kuruluş bu konuda çalışmalar yürütmektedir. Ancak çevre kirliliğinin artışı ve temiz su kaynaklarının her geçen gün azalması alınan tedbirlerin yetersizliğini ortaya koyuyor.

İçme suyu kaynaklarının azaldığı ve elde kalan kaynakların güvenilir ve sağlıklı olmadığı açıktır. Sağlıklı içme suyu temini konusu çözülmesi gereken hayati bir sorundur. Neyse ki bu sorunun çözümüne yönelik başarılı çalışmalar yürüten ve sektörde hızla yükselen bir firma bulunmaktadır.

su arıtma cihazı temiz suyun kaynağı
su artıma cihazları ile güvenli su

Eversky su arıtma cihazları, mevcut su kaynaklarının en verimli şekilde insan sağlığına uygun hale getirilmesine yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Yaptığı çalışmalarla firmamız tüm dünyada kendinden söz ettirmeyi başarmıştır.

Siz de Eversky'ın Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili çeşitlerinden birisini kullanarak su arıtma cihazi ile hem sağlıklı sudan faydalanın hem de su içmenin tadına varın. Arıtılmış suyun ayrıclıklarından yararlanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Eversky su arıtma cihazları, merkezi Güney Kore’de bulunan Woongjin Grup bünyesinde yer almaktadır. Woongjin Grup, Güney Kore’de müşteri sayısında ve müşteri memnuniyetinde yerleştiği 1. sıra ile su arıtma cihazları sektörüne yön vermiştir.

Woongjin Eversky
Su arıtma cihazı faydaları, İstanbul

Su içmenin faydaları nelerdir? Su Arıtma Cihazı faydalı mıdır?

Yeni doğan bebeklerin vücudunun yaklaşık %85’i sudan oluşmaktadır. Bu oran şaşırtıcı şekilde yüksektir. Yaşın ilerlemesi ile vücudumuzdaki su oranı azalmaya başlar ve %55-60 seviyelerine kadar düşer. Bebeklikte sahip olduğumuz cilt güzelliği ve eklemlerin esnekliğinde su oranının fazla olmasının etkisi çoktur. Vücut fonksiyonlarımızın sağlığı için su ihtiyacının karşılanması çok önemlidir. Su içmenin faydaları ise şöyle sıralanabilir:

 • Vücudun nem dengesini koruyarak, cildin daha esnek ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kırışıklık oluşumunu azaltır ve yaşlanma belirtilerini geciktirir.
 • Vücudun çalışma sistemi ve besinlerin sindirimi sonrası ortaya çıkan atık maddeler ve toksinlerin temizlenmesini sağlar.
 • Kanın yoğunluğunu azaltır ve damarlar yoluyla tüm dokulara kolayca ulaşmasına yardımcı olur.
 • Kalp ve damar sağlığını korur, tansiyonu dengeler.
 • Gün içinde yaşanan yorgunluk ve baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur.
 • Konsantrasyonu arttırır ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar, bağırsaklardaki besinlerin emilimini kolaylaştırır. Kabızlığı önler, böbreklerin verimli çalışmasını sağlar.
 • Vücudun elastikiyetini arttırır, kas ve iskelet sistemini korur. Eklemlerin daha esnek ve dayanıklı olmasını sağlar.
 • Özellikle yaz aylarında, ağır işlerde çalışanlarda ve yoğun spor programı uygulayanlarda vücudun su dengesini korur ve ısısını düzenler. Kasların çalışma performansını arttırır.
 • Saçların nemini korur ve daha canlı görünmelerini sağlar. Saç derisini koruyarak, dökülmelerini ve kepek oluşumunu azaltıcı etki sağlar.

Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Ancak öncelikli olarak içtiğiniz suyun size bu faydaları sağlayacağından emin olmalısınız. Çünkü sağlıklı ve temiz suya ulaşıp bu faydaları sağlamak günümüzde iyice zorlaşmış durumdadır. Tükettiğiniz su, içinde bulunan zararlı maddelerden arındırılmamışsa bu sayılan faydaları göremeyeceğiniz gibi birçok riskle de karşı karşıya kalırsınız.

Eversky su arıtma cihazlarının en büyük faydası, her daim sağlıklı içme suyunu evinizde ve iş yerinizde hazır bulundurmasıdır. Bu sayede sağlıklı su içmenin faydalarını tam olarak yaşarsınız. Su arıtma cihazı sayesinde yumuşak içimli ve lezzetli suyunuzu dilediğiniz kadar içebilirsiniz. Sağlıklı ve temiz su ile hem vücudunuzun nem dengesini hem de sağlığınızı korumuş olursunuz.

Şebeke suyu Su Arıtma Cihazı olmadan kullanılabilir mi?

Yerel yönetimler, bütün yerleşim yerlerine kullanım suyu olarak şebeke suyunu ulaştırmaktadır. Fakat şebeke sularının su arıtma sistemlerinden geçmeden doğrudan kullanımına kefil olmak neredeyse imkansızdır. Ev ve iş yerlerinize ulaşan suların alındığı kaynağa veya nakil araçlarına bağlı olarak sağlık açısından birtakım zararlı maddeler barındırdığı gerçektir. Şebeke suları kendi sistemleri içerisinde zararlı maddeleri arındıracak bir su arıtma sistemine sahip değildir. Ancak ev ve iş yerlerinde kullanılacak su arıtma cihazları sayesinde bütün zararlı maddelerden kurtulabilirsiniz.

Sanayi atıkları, kimyasal maddeler ve tarım ilaçları toprağa dolayısıyla su kaynaklarına karışmaktadır. Ağır metaller ve nano plastik parçacıkların da su kaynaklarını tehdit ettiği bilinmektedir. Şebeke sularında ayrıca norovirüs, rotavirüs gibi virüsler veya enfeksiyona neden olan zoonotik patojenlerden salmonella, E.coli gibi bakteriler bulunabilir.

Şebeke sularının nakliyesinde kullanılan boruların uzun yıllar kullanılması sonucunda biriken zararlı maddelerin suya karışması da mümkün olmaktadır. Bu maddelerin potansiyel olarak insan sağlığını tehlikeye atması söz konusudur. Bu sularda bulunan arsenik, krom, kadmiyum, kurşun, krom ve cıva gibi maddelerin sağlık açısından son derece zararlı olduğu bilinmektedir. Bu maddeler doğrudan toksik etkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Toksik maddeler, hücreler ve dokularda ağır tahribatlara neden olur. Amonyum, florür, baryum, nitrat ve klorür maddelerinin ise belli bir oranın üzerine çıkmaması gerekmektedir.

Dolayısıyla şebeke sularının doğrudan içme suyu olarak kullanılması son derece risklidir. Şebeke sularının su arıtmadan geçmeden doğrudan kullanılması mümkün değildir. Bahsettiğimiz tüm zararlı etkilerden Eversky su arıtma cihazlarının etkili filtreleme sistemleri sayesinde kurtulabilirsiniz. Üstelik Eversky su arıtma filtre değişimi çok kolay. Şebeke sularını güvenli içme sularına dönüştürmek için hemen bir Eversky su arıtma cihazına sahip olun.

Su Arıtma Filtresi suyun faydalarını azaltır mı?

Su arıtma cihazları suyun faydalarını azaltmaz. Bu cihazlar suda bulunan zararlı maddeleri filtreler ancak faydalı olan minerallere zarar vermez. Su, insan vücudunun mineral dengesinin korunmasına yardımcı olur ve daha da önemlisi hayati öneme sahip olan sıvı ihtiyacını karşılar. Eversky su arıtma cihazlarında kullanılan su arıtma filtresi içme suyunu sizin için temizler ve suyun faydalarını azaltmaz.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı günlük mineral ihtiyacımı karşılar mı?

Eversky ev tipi su arıtma cihazı, sahip olduğu filtre setleri ile size günlük içme suyunda bulunması gereken mineral miktarını sunar. Ev tipi su arıtma cihazı ile sudan almanız gereken günlük mineral ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ancak günlük mineral ihtiyacının tamamını içme suyundan almak mümkün ve de doğru değildir. Su dışındaki gıdaların da dengeli bir şekilde tüketilmesi ile günlük mineral ihtiyacının karşılanması gerekir.

Su içmek zayıflatır mı?

Su içmek zayıflatır mı sorusunu hemen evet diyerek cevaplamak isterdik ancak su içmek tek başına zayıflamanızı sağlamaz. Aşırı kilo probleminiz varsa ve sadece su içerek zayıflamayı düşünüyorsanız bu gerçekçi olmayacaktır. Hemen üzülmeyin sevindirici bir haberimiz de var, su içmek alınan diğer önlemler ve diyetle birlikte zayıflamanıza yardımcı olur.

İçtiğiniz suyun önce sağlıklı ve temiz olmasına dikkat edin. Eğer henüz kullanmaya başlamadıysanız hemen size uygun olan bir Eversky su arıtma cihazı edinin.

Özellikle yemeklerden önce su içerek açlık hissinizi azaltıp diyetinize yardımcı olabilirsiniz. Diyet yapanların içtikleri su tokluk hissi uyandıracağından aşırı yeme alışkanlığı azaltılmış olur. Su metabolizmayı hızlandırıp sindirimi kolaylaştırdığından kalori yakılmasına da yardımcı olur.

Eversky su arıtma cihazları ile temizliğinden endişe duymadan bol bol su tüketebilir ve açlık hissini azaltabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular

Sabah aç karnına su içmek faydalı mı?

Uzmanların sabah aç karnına su içmenin faydalarına ilişkin açıklamaları bulunmaktadır. Sabah aç karnına su içilir mi diye düşünebilirsiniz ancak bu yazıdan sonra bunu alışkanlık haline getirmeye karar verebilirsiniz. Eğer kahvaltıdan önce sabah aç kanına su içerseniz:

 • Güne vücudunuzdaki birikmiş toksinleri atarak başlamış olursunuz.
 • Vücudunuzun, gece boyunca kaybettiği nemi hızlı bir şekilde kazanmasını sağlarsınız.
 • Mide ve bağırsaklarınızın hızlı çalışmasını sağlayarak besinlerin sindirimini kolaylaştırırsınız.
 • Güne daha dinç olarak başlarsınız ve gün içindeki aktivitelerinizde motive olmanız kolaylaşır.

Siz de güne bu faydaları sağlayarak başlamak istiyorsanız, Eversky su arıtma cihazı kullanarak güne mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. İsterseniz su arıtma cihazının size sunduğu sağlıklı suyu, içerisine yarım limon sıkarak zenginleştirebilirsiniz. Sabahları aç karnına bir bardak su içmenin sağlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Gün içinde de yeterli miktarda su içmeyi unutmayın.

Suyun cilde faydaları nelerdir? Su içmek güzelleştirir mi?

Suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sağlıklı su tüketimini alışkanlık haline getirerek suyun cilde olan faydalarını görebilir ve su içerek güzelliğinizi arttırabilirsiniz. Eversky su arıtma cihazları ile tanışın ve cildinizin her zaman genç ve güzel görünmesine yardımcı olun.

Suyun cilde faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Cildimiz su tüketimi yetersiz olduğunda kurur ve daha kolay çatlar, su içmek cildin nem dengesini korur ve çatlamaları önler.
 • Nem seviyesi korunan cilt, kırışıklıklara ve yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli olur.
 • Su içmek cildin pH dengesini korumaya yardımcı olur, sivilce ve akne sorunları azalır.
 • Cildin esnekliği artar ve cilt daha canlı görünür.
 • Zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve cildin yenilenmesini sağlar.

Cildinizle ilgili bu faydaları sağlamak için Eversky su arıtma cihazları kullanarak günlük içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Dikkat eksikliği ve öğrenmede suyun faydaları nelerdir?

İnsan vücudunda mükemmel bir denge bulunur. Vücudumuzda bulunan su miktarı azaldığında birtakım fonksiyonların çalışmasında sorunlar ortaya çıkar. Su oranının düşmesinden olumsuz etkilenen organlardan birisi de beyindir. Beyin hücrelerinde bulunan elektrolit miktarı düştüğünde hücreler arası iletişim bu durumdan zarar görür ve dikkat süresinde düşme veya dikkat eksikliği ortaya çıkabilir.

Öğrenme etkinliği de dikkat seviyesi ile ilişkili olduğundan dikkat eksikliği yaşanan durumlarda öğrenme güçlüğü de yaşanabilir. Bu sebeple su ihtiyacının karşılanması ile beyin hücrelerinin elektrolit seviyesi dengelenerek dikkat eksikliğine karşı önlem alınabilir. Dikkat eksikliğinin önüne geçildiğinde ise öğrenmenin daha kolay olacağı açıktır. Bu da suyun faydaları arasında önemli bir yere sahiptir.

Eversky su arıtma cihazları ile günlük içme suyu ihtiyacınızı karşılayarak dikkat eksikliğini önlemeye ve öğrenme kapasitenizi arttırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Çok su içmek zararlı mı?

Yazımızda su içmenin ne kadar faydalı olduğuna ve su kirliliğinin zararlarına değindik. Su arıtma cihazları yardımıyla sağlıklı ve temiz içme suyuna ulaşmak artık Eversky su arıtma cihazları ile çok kolay. Ancak gereğinden çok su içmek de sağlık açısından uygun değildir.

Aşırı su tüketimi, hiperhidrasyon, ya da su intoksikasyonu olarak da adlandırılan su zehirlenmesi sonucu vücudun elektrolit dengesinin bozulması ile bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

Günlük içme suyu ihtiyacınızın üzerinde su tükettiğiniz durumunda şu zararlar ortaya çıkabilir:

 • Su atımı fazla olacağından böbrek fonksiyonları zarar görebilir.
 • Vücutta şişkinlik hali olabilir.
 • Kalbin yükünün artması ile birlikte buna bağlı kalp rahatsızlıkları ortaya çıkabilir.
 • İçme suyundan, vücudumuz için gerekli olan sodyum, magnezyum ve potasyum gibi elektrolitleri alırız. Aşırı su tüketimde bu elektrolit dengesi bozulabilir.

Günlük su ihtiyacınızı belirleyerek Eversky su arıtma cihazları ile vücudunuzun elektrolit dengesini koruyabilirsiniz.

Günlük su ihtiyacını hesaplama yöntemi nedir?

Her türlü içecek ve yiyecekte olduğu gibi su tüketiminde de ölçülü olmak gerekmektedir. İçme suyunun yetersiz tüketilmesi gibi aşırı tüketilmesi de sağlık açısından zararlıdır. Bu sebeple basit bir hesaplama yöntemi sayesinde günlük su ihtiyacınızı bulabilirsiniz. Böylece Eversky Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı, Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili ile ihtiyacınız kadar temiz ve sağlıklı su tüketebilirsiniz.

Vücut ağırlığınızı kilogram cinsinden 0,033 değeri ile çarparak günlük su ihtiyacınızı hesaplayabilirsiniz. 60 kilogram ağırlığa sahip bir kişinin (60*0,033=1,98) günlük su ihtiyacı 1,98 litre, 80 kilogram ağırlıktaki bir kişinin ise (80*0,033=2,64) 2,64 litredir.

Ancak belirtilen günlük su ihtiyacı, tükettiğiniz besinler ve tüm içeceklerle birlikte almanız gereken miktardır. Ayrıca unutulmamalıdır ki cinsiyet, beslenme çeşitliliği, mevsim ve günlük hareketlilik, tüketilmesi gereken su miktarını değiştirebilir.

Eversky su arıtma cihazlarını, yemek yapımında, sıcak ve soğuk içecekler hazırlamada kullanarak günlük su ihtiyacınızın tamamını sağlıklı ve güvenli bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Vücutta susuzluk testi nasıl yapılır?

Vücudunuzun susuz kalması çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Sadece bazı basit gözlemlerle vücutta susuzluk testi yapabilirsiniz.

 • Cildiniz çabuk kuruyor ve çatlıyorsa,
 • Eğer idrarınız az miktarda ve koyu renkte ise,
 • Ağız kuruluğu yaşıyorsanız,
 • Baş ağrısı ve halsizlik sorununuz oluyorsa,
 • Kabızlık ve kas krampları varsa,

Vücudunuz susuz kalmış olabilir. Bu basit susuzluk testi işinize yarayabilir ancak şikayetler devam ediyorsa doğru bir teşhisin yapılabilmesi için doktor kontrolü gereklidir.

Eversky su arıtma cihazına sahipseniz, ev ve iş yerlerinizde her an sağlıklı ve temiz içme suyunuz hazır olduğu için susuzluk sorunu yaşamazsınız.

Çay ve kahve içerek su ihtiyacı karşılanır mı?

Günlük tüketimi çok fazla olan çay ve kahve türü içecekler günlük su ihtiyacını karşılamada yetersizdir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki çay ve kahve diüretik etkiye neden olur. Aşırı derecede çay ve kahve tüketmek vücudun sıvı kaybını arttırır ve bunun telafisi için bol su içmek gerekir. Çay ve kahve içilerek günlük su ihtiyacı karşılanamaz. Sağlığın korunması için günlük su ihtiyacı, kaliteli su arıtma cihazlarından elde edilen güvenilir sular tüketilerek karşılanmalıdır.

Eversky su arıtma cihazlarından elde edilen su ile çay ve kahveden en iyi lezzeti alabilirsiniz fakat günlük su ihtiyacınızı karşılayacak kadar su tüketmeye de dikkat etmelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Ürünler