Pompasız Su Artıma Cihazı İstanbul (Elektriksiz Su arıtma Cihazı) Fiyatları?

Woongjin Eversky - Siz de Güney Kore teknolojisinin keyfini çıkarın!

Pompasız, elektriksiz su arıtma cihazı, istanbul, fiyatları?

Su arıtma cihazları, şebeke sularını temizlemek ve içim kalitesini artırmak için kullanılmaktadır. Her geçen gün bu cihazlara olan ihtiyaç artmakta ve su arıtma cihazlarının kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bir çok çeşide sahip olan su arıtma cihazları son dönemde pompasız modelleri ile yani elektriksiz su arıtma cihazı modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi de gelişen teknoloji sayesinde çevreci ürünler geliştirmek ve kullanıcıları elektrik tasarrufuna teşvik etmektir.

Pompasız Su Arıtma Cihazı Nedir? (Elektriksiz Su Arıtma Cihazı)

Pompasız su arıtma cihazı, su şebekesindeki basıncı kullanarak, elektriğe ve su pompasına ihtiyaç duymadan suyu arıtan sistemlerdir.

Pompasız Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazlarının bazıları elektrik ve su pompası kullanarak su arıtma sistemini devreye sokarlar. Pompasız su arıtma cihazı yani elektriksiz su arıtma cihazının suyu temizleyen filtre setleri, şebekenin doğal olarak sahip olduğu basıncı kullanarak aktive olur. Bu cihazlar, harici bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan su filtreleme işlevini gerçekleştirir.

Eversky Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı da pompasız su arıtma özelliği sayesinde elektrik kullanmadan size sağlıklı, içimi mükemmel ve güvenli su elde etme imkanı verir. Elektriksiz su arıtma cihazı özelliği ile tortu filtresi, ön karbon kompleks filtre, ters osmoz membran filtre ve son karbon kompleks filtre sistemleri ile şebeke suyunda bulunan kum, toprak, pas, zararlı kimyasal ve mikroorganizmaları temizler. Suda bulunan faydalı mineralleri korur, suyun tat ve kokusunu düzenler.

Pompasız Su Arıtma Cihazı Avantajları Nelerdir?

Su arıtma cihazlarının farklı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Pompasız su arıtma cihazının avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Pompalı su arıtma cihazlarına kıyasla fiyatları daha uygundur.
 • Kurulumu çok kolaydır.
 • İhtiyaç halinde kolayca yer değiştirme yapılabilir.
 • Elektrik tüketimi sıfırdır.
 • Pompasız olduğu için bakım maliyeti daha düşüktür.
 • Elektriksiz ve pompasız olduğundan son derece sessizdir.

Pompasız Su Arıtma Cihazının Dezavantajı Var mı?

Pompasız su arıtma cihazları için dezavantaj sayılabilecek ciddi bir husus yoktur. Bununla birlikte kullanıcıların bilmesinde fayda olacağını düşündüğümüz hususlar şunlardır:

 • Pompalı su arıtma cihazlarına kıyasla çalışma hızı yavaş olabilir.
 • Şebeke suyunun basıncı düşük olduğunda verimli çalışmayabilir.

Bu sebeple pompasız su arıtma cihazı almayı düşünüyorsanız, şebeke suyu basıncının cihaz özelliklerine uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Pompalı ve Pompasız Su Arıtma Cihazı Farkı Nedir?

Pompalı ve pompasız su arıtma cihazlarının en önemli fark arıtma işlemi için ihtiyaç duydukları su basıncıdır. Su arıtma cihazları, yaşadığımız yerleşim yerinin şebeke suyu basıncına uygun olarak tercih edilmelidir. Şehirde, köyde veya kırsal alanda sağlıklı suya ulaşmanın en güvenli yolu olan su arıtma cihazları artık hayatın her alanında ve her yerde kullanılmaktadır. Yapmanız gereken yaşadığınız yerdeki su basıncına uygun bir cihaz tercih etmenizdir. Pompalı ve pompasız su arıtma cihazı arasındaki farkları bir tablo üzerinden şu şekilde detaylandırabiliriz:

Pompalı Su Arıtma Cihazı Pompasız Su Arıtma Cihazı
Su Basıncı Su basıncı düşük olan yerlerde kullanılır. Su basıncının yeterli olduğu yerlerde kullanılır.
Elektrik Tüketimi Elektrik tüketir. Elektrik tüketmez.
Ses Pompa nedeni ile çalışırken ses çıkarır. Pompa olmadığından tamamen sessizdir.
Fiyat Fiyatı daha yüksektir. Fiyatı daha düşüktür.

Eğer şebeke su basıncınız uygunsa, sessiz, elektriksiz ve fiyatı daha uygun olan Eversky Yeni Nesil Tezgah Altı Su Arıtma cihazını tercih edebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Elektriksiz Çalışır mı?

Su arıtma cihazlarının sadece elektrikle çalıştığına dair kanaat oldukça yaygındır. Halbuki tezgah altı su arıtma cihazlarının büyük bir çoğunluğu da elektriksiz çalışmaktadır. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi şebeke suyunun basıncının yeterli olduğu yerlerde elektriksiz yani pompasız olarak su artıma yapılabilmektedir. Bu durumda su arıtma filtreleri elektrik olmadan da normal şebeke basıncı ile çalışarak arıtma yapmaktadır.

Elektriksiz Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektriksiz su arıtma cihazı alırken şu hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Su arıtma cihazının güvenilir bir marka olması.
 • Su arıtma filtrelerinin temini ve değişiminin kolay olması.
 • Su arıtma cihazının servis hizmetinin olması.
 • Su arıtma cihazının filtre sayısı ve özellikleri.
 • Cihazın çalışma basınç aralığının şebeke suyu basıncına uygun olup olmadığı.
 • Cihazın su arıtma kapasitesi.
 • Cihazın ebatlarının kullanım yerine uygunluğu.
 • Elektriksiz su arıtma cihazının fiyatı.

Pompasız Su Arıtma Cihazı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Pompasız su arıtma cihazının filtre değişimini talimatlara uygun olarak zamanında yapın veya servis hizmetinden yararlanın.
 • Cihazın su tankının temizliğini ihmal etmeyin.
 • Su arıtma cihazının bakım ve kullanım talimatlarına uyun.

Pompasız Su arıtma Cihazı Fiyatları İstanbul (Elektriksiz Su Arıtma Cihazı)

Pompasız su artıma cihazı fiyatları (Elektriksiz su arıtma cihazı fiyatları) İstanbul’da bir çok marka tarafından sunulan farklı model seçeneklerine göre değişmektedir. Su arıtma cihazı markaları kullandıkları teknoloji, filtre özellikleri ve sayısı, tank kapasiteleri gibi özelliklere göre fiyat belirlemektedirler.

Pompasız ve elektriksiz özelliği ile ön plana çıkan Eversky Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı fiyatını linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Eversky su arıtma cihazı çeşitlerinden anında arıtılmış sıcak ve soğuk su imkanı sağlayan Modern Arıtmalı Su Sebili ve Yeni Nesil Arıtmalı Su Sebili çeşitlerini de inceleyebilir daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Ürünler